Elkészült Újszentmargita Fenntartható Energia és Klíma Akcióterve

Tisztelt Lakosság!

Elkészült Újszentmargita Fenntartható Energia és Klíma Akcióterve (SECAP), mely 2030-ig tartalmaz intézkedési terveket a lakosság, az önkormányzat, a közlekedés energetikai beruházásai, valamint a klímaadaptáció kapcsán. Az akciótervben községünk azt vállalja, hogy 2030-ig a szén-dioxid kibocsátását 40%-kal csökkenti a 2019–es bázisévhez képest. Az akcióterv tartalmazza az ú.n. kiindulási kibocsátási leltárt, ami szektoronként bemutatja az CO2 kibocsátást a bázisévben településünkön.

2023. szeptember 1. és szeptember 15. között lehetősége van minden polgárnak, hogy a tervet szakmailag véleményezze, így, amennyiben javaslata, megjegyzése lenne az akciótervre vonatkozóan, azt küldjék el a megadott határidőn belül az ujszentmargita@gmail.com email címre.

Tisztelettel:  Csetneki Csaba

                     polgármester